Jesteśmy w Komitecie Budowy Pomnika 37 Pułku Piechoty

Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 weszło w skład Komitetu Budowy Pomnika 37 Pułku Piechoty. 20 marca 2012 r. w miejskiej bibliotece w Kutnie spotkali się inicjatorzy budowy pomnika pod wodzą Jerzego Piątka.

W skład zarządu Komitetu weszli: Jerzy Piątek -przewodniczący, Grzegorz Dębski – dyrektor Muzeum im. J. Dunin-Borkowkiego w Krośniewicach i członek Stowarzyszenia Tradycji 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Kazimierz Ciążela – wiceprzewodniczący, nasz wiceprezes Wiesław Paluchowski został Skarbnikiem i Sylwia Stasiak z Muzeum Regionalnego w Kutnie – Sekretarzem.

Przygotowujemy się do zbiórki na pomnik, tak więc najpierw zbierzemy fundusze w naszych organizacjach, a dopiero przeprowadzimy zbiórkę publiczną. Liczę, że któraś z organizacji posłuży nam swoim kontem, aby wszystko było formalnie i profesjonalnie załatwionemówił Jerzy Piątek.

Komitet zamierza zwrócić się do przewodniczących rad miejskiej i powiatowej oraz do prezydenta miasta i starosty kutnowskiego o honorowy patronat nad ideą budowy pomnika. Komitet skieruje też pismo do Rady Miasta i Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna o wykupienie od Biedronki części terenu przy koszarach na ul. Grunwaldzkiej. Tam bowiem ma stanąć pomnik.

Na zebraniu inicjatorzy rozmawiali też o kształcie pomnika. Na pewno musimy rozeznać się w cenach zarówno odlewów, jak i pracy artysty rzeźbiarza, jeśli miałby być to pomnik z kamienia mówił Piątek. Pomnik będzie przedstawiał odznakę pułkową.

Życzymy powodzenia Komitetowi i apelujemy do firm i mieszkańców o wsparcie wnuczków i dzieci pułkowych oraz innych inicjatorów budowy pomnika w ich szczytnym pomyśle.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz