Kontynuacja prac na linii obronnej Płocka

18 sierpnia Stowarzyszenie Historyczne PUŁK 37 wspólnie z kolegami ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRH Weichsel kontynuowało pracę nad „rekonstrukcją” odcinka linii obrony Płocka.

Pisaliśmy już o oczyszczeniu  jednego z „tobruków” z rejonu linii bunkrów obrony Płocka. Od tamtego czasu udało się między innymi zrekonstruować obręcz w stropie przedziału bojowego bunkra oraz pogłębić i oszalować okopy i transzeje.

Zgodnie z planem przyszła teraz kolej na budowę ziemianki dla żołnierzy stanowiących obsługę MG. W sobotnie przedpołudnie członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRH Weichsel oraz Stowarzyszenia Historycznego PUŁK 37 z zapałem kopali, piłowali, cięli i zbijali. Efekt prac można podziwiać na zdjęciach. Zostało jeszcze sporo do zrobienia, ale entuzjazmu wśród członków SH Pułk 37 oraz GRH Weichsel jest jeszcze więcej. Na naszej stronie będziemy relacjonować postęp rekonstrukcji tego ciekawego odcinka umocnień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekonstrukcja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kontynuacja prac na linii obronnej Płocka

Dodaj komentarz