V Odyseja Historyczna – przydatne informacje

 

First_to_Fight_Wallpaper_by_R1FL3.jpgWitam serdecznie,

 

Przygotowania do V zlotu idą pełną parą w związku z tym chwielibyśmy przedstawić Wam garść przydatnych informacji:

  • Termin tegorocznego zlotu to 18-20 lipiec 2014. Oczywiście zapraszamy dzień wcześniej, wszystko powinno być już przygotowane.
  • Główne tematy  Odysei to: 100 lecie wybuchu wielkiej wojny, 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, 70 rocznica Powstania Warszawskiego oraz 70 rocznica bitwy pod Arnhem. Przewidujemy 4 duże inscenizacje związane z tymi wydarzeniami, dlatego mile widziane grupy odtwarzające formacje z tych okresów.
  • W tym roku niestety nie będziemy mogli zapewnić Wam namiotów. Wiem, że dla niektórych grup będzie to problem, dlatego też informujemy o tym już teraz. Jednocześnie informujemy, że żadne współczesne, namioty, igla i pawilony ogrodowe nie wchodzą w grę. Mam nadzieję, ze dacie radę!
  • Działa już formularz zgłoszeniowy na  2014 rok. Formularz znajduje się na naszej stornie zlotowej www.odysejahistoryczna.org.pl w zakładce KONTAKT. Na chwilę obecną mamy zgłoszonych już ponad 500 rekonstruktorów.
  • Z uwagi na to, że impreza z roku na rok robi się coraz większa, liczniejsza i coraz trudniejsza dla nas jako organizatorów. Musimy dbać zarówno o bezpieczeństwo uczestników i zwiedzających, ale również o poziom rekonstrukcyjny. W związku z tym wprowadzamy całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych w godzinach otwarcia zlotu dla publiczności, odstępstwem są miejsca do tego celu wyznaczone (punkt 17 Regulaminu). Wiem, że publiczność przewija się praktycznie przez cały czas, a zlot jest też dla was formą rozrywki, dlatego też, idąc śladem innych (podobnych) imprez zakaz ten obowiązuje do godziny 18-tej. Chciałbym przypomnieć jeszcze jeden punkt regulaminu:”na Zlocie, w strefie historycznych dioram, obowiązuje dbałość o realia historyczne epoki. Za niestosowne uważa się używanie bądź pozostawianie na widoku przedmiotów, które nie pasują do odtwarzanej epoki (np. plastikowe butelki, puszki po piwie)”

Pozdrawiam

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odyseja Historyczna, Pozostałe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz