V Odyseja Historyczna – komunikat organizacyjny

  • Parking samochodowy dla REKONSTRUKTORÓW będzie znajdował się poza parkiem, w miejscu ubiegłorocznym. Ci którzy nie wiedzą, zostaną poinformowani przez organizatora.
  • Z uwagi na to, co działo się w roku ubiegłym z samochodami, które wjeżdżały na tzw. „wypakowanie” i później nie chciały odjechać, pomimo wielokrotnych starań i próśb organizatorów, informujemy, że w tym roku wjazd na teren parku samochodem będzie możliwy tylko do rowu, który odchodzi od stawu i tylko do piątku. Wiem, że niektórzy będą mieli dużo do noszenia, ale nie możemy pozwolić sobie na taki bałagan jak ostatnio. Myślę, że przejście kilkudziesięciu metrów nie będzie wielkim problemem.
  • Podobnie jak w roku ubiegłym, wyżywienie i drewno tylko dla pierwszych 800 rekonstruktorów. Decyduje kolejność zgłoszeń
  • Alkohol na zlocie. Impreza z roku na rok robi się coraz większa, liczniejsza i coraz trudniejsza dla nas jako organizatorów. Musimy dbać zarówno o bezpieczeństwo uczestników i zwiedzających, ale również o poziom rekonstrukcyjny. W związku z tym wprowadzamy całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych w godzinach otwarcia zlotu dla publiczności, odstępstwem są miejsca do tego celu wyznaczone (punkt 17 Regulaminu). Wiem, że publiczność przewija się praktycznie przez cały czas, a zlot jest też dla was formą rozrywki, dlatego też, idąc śladem innych (podobnych) imprez zakaz ten obowiązuje do godziny 18-tej.
  • Na zlocie, w strefie historycznych dioram, obowiązuje dbałość o realia historyczne epoki. Za niestosowne uważa się używanie bądź pozostawianie na widoku przedmiotów, które nie pasują do odtwarzanej epoki (np. plastikowe butelki, puszki po piwie)
  • W tym roku na zlocie przyznamy dwie nagrody pieniężne za najlepszą dioramę. Oceniającymi będą członkowie naszego stowarzyszenia -organizatorzy – Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37. Te dwie dioramy które zdobędą największą ilość naszych głosów – zostaną nagrodzone.Liczy się pomysł, realizm, zgodność historyczna oraz wykonanie.
  • Przy wydawaniu posiłków mile widziane będą własne miski, menażki i sztućce – oczywiście historyczne.plakatA3
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Odyseja Historyczna, Rekonstrukcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz