Odyseja Historyczna – Komunikat Organizacyjny!

Logo niebieskie

– Z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni jesteśmy przenieść w inne miejsce parking dla rekonstruktorów. Nowy parking znajdować się będzie naprzeciwko sklepu spożywczego. Ci z Was, którzy będą u nas po raz pierwszy, wszystkiego dowiedzą się „na bramie”
– Podobnie jak w roku ubiegłym informujemy, że wjazd na teren parku samochodem będzie możliwy tylko do rowu, który odchodzi od stawu i tylko do piątku. Wiem, że niektórzy będą mieli dużo do noszenia, ale nie możemy pozwolić sobie na taki bałagan jak ostatnio. Myślę, że przejście kilkudziesięciu metrów nie będzie wielkim problemem.
– Rekonstruktorzy którzy dojada do nas w sobotę proszeni są kierować się autami od razu na parking. W sobotę nie ma możliwości wjazdu samochodem na teren zlotu.
– Podobnie jak w roku ubiegłym, wyżywienie i drewno tylko dla pierwszych 800 rekonstruktorów. Decyduje kolejność zgłoszeń
– Alkohol na zlocie. Impreza z roku na rok robi się coraz większa, liczniejsza i coraz trudniejsza dla nas jako organizatorów. Musimy dbać zarówno o bezpieczeństwo uczestników i zwiedzających, ale również o poziom rekonstrukcyjny. W związku z tym wprowadzamy całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych w godzinach otwarcia zlotu dla publiczności, odstępstwem są miejsca do tego celu wyznaczone (punkt 17 Regulaminu). Wiem, że publiczność przewija się praktycznie przez cały czas, a zlot jest też dla was formą rozrywki, dlatego też, idąc śladem innych (podobnych) imprez zakaz ten obowiązuje do godziny 18-tej.
– Na zlocie, w strefie historycznych dioram, obowiązuje dbałość o realia historyczne epoki. Za niestosowne uważa się używanie bądź pozostawianie na widoku przedmiotów, które nie pasują do odtwarzanej epoki (np. plastikowe butelki, puszki po piwie)
– Przy wydawaniu posiłków mile widziane będą własne miski, menażki i sztućce – oczywiście historyczne.
– Przed wjazdem na teren zlotu grupy będą weryfikowane. Prosimy podawać nazwę zgodną ze zgłoszeniem. W punkcie rejestracji rekonstruktorzy, którym przysługuje posiłek otrzymają talon żywieniowy będący jednocześnie przepustką zlotową. Pozostali rekonstruktorzy oraz zgłoszone osoby towarzyszące otrzymają przepustki zlotowe. Po opuszczeniu zlotowiska powrót na teren możliwy będzie po okazaniu przepustki. Grupy zgłaszające zapotrzebowanie na drewno opałowe otrzymają talon na jego odbiór.

-Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że zlot Odyseja Historyczna trwa do niedzieli do godziny 14 i do tej własnie godziny nie będzie wjazdu samochodami osobowymi na teren parku.
Grupy, które będą chciały opuścić zlot wcześniej – nie będą brane pod uwagę w latach następnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Odyseja Historyczna, Rekonstrukcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz