Spotkanie z Kajetanem Rajskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Kajetanem Rajskim, autorem dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”, które odbędzie się w dniu 11 marca (sobota) o godz. 17:00 w salach Muzeum Regionalnego w Kutnie.

 

Autor w zbiorze wywiadów ukazuje losy dzieci żołnierzy podziemia niepodległościowego, szykany i represje doznane przez nich ze strony PRL-owskiego aparatu bezpieczeństwa. Wśród jego rozmówców znalazły się dzieci znanych żołnierzy polskiego podziemia, jak na przykład rotmistrza Witolda Pileckiego czy sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek” oraz żołnierzy mniej znanych,m.in. por. Aleksandra Pityńskiego ps. „Kula” czy Franciszka Perlaka.

Kajetan Rajski jest studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mimo młodego wieku jest autorem kilkunastu książek oraz redaktorem naczelnym kwartalnika „WYKLĘCI”. Współpracuje z wieloma czasopismami i portalami. Swoją wiedzą o życiu Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin oraz realiach ich życia w powojennej Polsce dzieli się podczas licznych spotkań w całym kraju.

Spotkanie jest kolejną wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 oraz kutnowskiego Muzeum.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Pamięć i tradycja, Pozostałe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz