Memoriał Janusza Kusocińskiego

Przedstawiciele Miasta Róż zdominowali podium podczas Biegu Retro na 65. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego
65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego przeszedł do historii. Rozgrywane rokrocznie zawody lekkoatletyczne poświęcone są pamięci Janusza Kusocińskiego i skupiają czołówkę lekkoatletów z Polski i zza granicy. W tym roku memoriał odbył się 16 czerwca na Stadionie Śląskim. Wydarzenie uświetnił przypadający w tym roku jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i zorganizowana z tej okazji rekonstrukcja biegu na 100 metrów z przedwojennych mistrzostw Polski z 1929 roku. 16 czerwca na Stadionie Śląskim obok gwiazd sportu takich jak między innymi Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Adam Kszczot, Piotr Lisek, Ewa Swoboda wystartowali również, uczestniczący w biegu retro, przedstawiciele Miasta Róż działający w Stowarzyszeniu Historycznym Pułk 37.

Występ naszych kolegów w tym niezwykłym biegu był możliwy dzięki uczestnictwu w ogólnopolskim projekcie Retro Liga, którego organizator został zaproszony do współpracy przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

W biegu retro oprócz członków naszego Stowarzyszenia udział wzięli rekonstruktorzy z Kozienic, Łowicza i Dzierżoniowa.

Panowie biegli w odwzorowanych strojach z 1929 r. i butach WZ 1931.
Bieg zakończył się zwycięstwem reprezentanta Łowicza z czasem 11,98s.
Kutnowscy lekkoatleci zajęli odpowiednio: Witold Walczak 2 miejsce, Konrad Lebiedowicz 3 miejsce

W sędziego historycznego biegu wcielił się Michał Lebiedowicz – koordynator sekcji WKS w Stowarzyszeniu Historycznym Pułk 37, który dał sygnał do rozpoczęcia zmagań. Jest to kolejny kutnowski akcent na Memoriale Kusocińskiego.

Dziękujemy PZLA za zaproszenie, a Panu Tomaszowi Majewskiemu za opiekę i miłą atmosferę podczas trwania zawodów, mimo wielu obowiązków związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem Memoriału.

Panowie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

RA RA RA BORUTA!!!!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz