Mecz III kolejki Retro Ligi

29.06.2019 w sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Oziębłowskiego w Kutnie został rozegrany mecz III kolejki Retro Ligi.

WKS 37 PP Kutno podejmował lidera tabeli zespół z Kozienic, grający w barwach WKS GRODNO. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Mecz jakich wiele, ale… rozegrany został w oparciu o przedwojenne przepisy i przedwojenne instrukcje techniczne zarówno jeśli chodzi o stroje, buty jak i piłki. Podkreślić należy, iż niecodzienny klimat stworzyli pojawiający się na trybunach członkowie GRH w epokowych strojach, a orkiestra, która była nieodzownym elementem przedwojennych rozgrywek piłkarskich, przygrywała na żywo.

Postacie międzywojennych piłkarzy z WKS 37 PP rekonstruują członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Historycznego „Pułk 37”, natomiast tych z WKS Grodno członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych.

Już 20 lipca zapraszamy na V kolejkę Retro Ligi, kiedy to zespół Kutnowski podejmie WKS 10 PP z Łowicza. To będą derby 26 DP. Przed wojną oba zespoły spotykały się bardzo często i w tej rywalizacji WKS 37PP bywał odrobinę lepszy, jak będzie tym razem…?

Jeszcze raz zapraszamy.

Wydarzenie realizowane zostało w ramach projektu „Sportowe Kutno w okresie 20-lecia Międzywojennego – historia piłki kopanej” realizowanego przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutno.

Zdjęcia: PanoramaKutna.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lekcja żywej historii, Retro Liga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz