Mecz WKS 37 PP Kutno vs WKS 10 PP z Łowicza

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie Derby 26 Dywizji Piechoty. Już 20 lipca 2019 roku o godz. 17.00 na stadionie miejskim przy ul. Oziębłowskiego w Kutnie odbędzie się historyczne spotkanie WKS 37 PP Kutno vs WKS 10 PP z Łowicza. W okresie międzywojennym oba zespoły spotykały się bardzo często i w tej rywalizacji WKS 37PP bywał odrobinę lepszy. Jak donosi Tygodnik Kutnowski nr 21 z 1920 roku:

„Ze Sportu. W niedzielę dn. 16 b. m. odbył się na Piaskach przy licznym udziale publiczności match footbalowy dwuch lokalnych drużyn sportowych, a to 37 p.p. z Kutna i 10 p.p. z Łowicza. Drużyna 10 p.p. poniosła zupełną klęskę; wynik bowiem był 10:0 (pisownia oryginalna)”

Jak będzie tym razem…?
Mecz odbędzie się w ramach Retro Ligi – niecodziennej inicjatywy dającej możliwość łączenia pasji takich jak sport, historia i rekonstrukcja. Podkreślić należy, iż każdy mecz jest jak podróż w czasie, a wszystko to dzięki dokładnemu odtworzeniu nawet najdrobniejszych szczegółów. Stroje i buty piłkarskie wykonane zostały w oparciu o przedwojenne instrukcje techniczne, miejsce rozgrywek to najstarszy obiekt sportowy w mieście. Stadion oczywiście będzie udekorowany jak przed wojną, a orkiestra, która była nieodzownym elementem przedwojennych rozgrywek piłkarskich będzie przygrywała na żywo. Niezwykły klimat wydarzenia tworzą pojawiający się na trybunach członkowie GRH w epokowych strojach.
Wydarzenie w ramach projektu „Sportowe Kutno w okresie 20-lecia Międzywojennego – historia piłki kopanej” realizowanego przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz